Program CIEPŁE MIESZKANIE rusza w II kwartale 2022 roku

Dodano: 30.01.2022

Kategoria: Fotowoltaika, Inne, Ogrzewanie, OZE

Na początku II kwartału 2022 roku ruszy nowy, dotacyjny program antysmogowy skierowany do właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych dla rejonu całej Polski.

Do tej pory mieliśmy do czynienia z programami pilotażowymi dla kilku województw.
Dofinansowanie obejmować będzie wymianę źródeł ciepła i poprawę jakości energetycznej lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych a nie tak jak do tej pory w budynkach jednorodzinnych.

Czego konkretnie będzie dotyczyło dofinansowanie?
Likwidacji nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe (np. węgiel) oraz zastosowanie kotła gazowego, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła albo podłączenia lokalu do wspólnego źródła ciepła (ciepło systemowe). Dodatkowo będzie można w ramach dofinansowania wykonać instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody, wymienić okna i drzwi, wykonać wentylacje mechaniczną czy dokumentację projektową.

Jaka jest kwota dofinansowania?
Wstępnie mowa jest o podstawowej dotacji w kwocie do 13 tys. zł a z podwyższonym poziomem dofinansowania do 26 tys. zł na jeden lokal mieszkalny.
– Na początku drugiego kwartału tego roku uruchomiony zostanie program Ciepłe Mieszkanie, wspierający m.in. wymianę źródeł ciepła oraz stolarki okiennej i drzwiowej w budynkach wielorodzinnych – zapowiedział wiceprezes NFOŚiGW, Paweł Mirowski.

ciepłe mieszkanie

Program „Ciepłe mieszkanie”